Zobacz

VERDI GALA
Data: 11 XII 2013 / 19:00
Miejsce: Sala koncertowa
W 200 rocznicę urodzin Giuseppe Verdiego. To trzeba zobaczyć!

 

Verdi Gala to przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny łączący fragmenty oper, który zna cały świat m.in. Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco, Trubadur.
 
Najpiękniejsze arie, duety, ensamble i chór ze słynnym Va pensiero w połączeniu z bogatą scenografią i oryginalną choreografią, tworzą niepowtarzalne widowisko,  które na długo zapada w pamięć.
 
Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego - z włoskimi wykonawcami na czele: Silvią Rampazzo, Giulio Boschettim.

 

 


Roncole Verdi Orchestra, występująca dotychczas za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi.

 

Zamiłowanie obu dyrygentów do twórczości Giuseppe Verdiego dało początek wielu wspólnym projektom – od koncertów po całe Opery m. in.: Traviata, Nabucco, Aida.

 

W roku 2001, z okazji setnej rocznicy śmierci kompozytora, zostało zorganizowane wielkie europejskie tournée z programem „Verdi Gala”.

 

Koncert odniósł ogromny sukces i od tego czasu rokrocznie orkiestra Opery Polskiej występuje na najbardziej prestiżowych scenach w Moanchium, Berlinie, Hamburgu, Wiedniu, Zurichu i Bazylei.

 

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego stała się inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu Verdi Gala 2013. Roncole Verdi Orchestra tworzą najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych. Trzon orkiestry stanowią muzycy polscy, którym towarzyszą artyści z Włoch i Czech.

 

 


 
 
Bilety: salony EMPiK, oraz na Ticketportal.pl, Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Kupbilecik.pl

 

 

ORGANIZATOR


Agencja Artystyczna Pro Musica Sp. z o. o.
ul. Cisowa 10, 53-118 Wrocław
tel. 71 337 32 08, fax 71 783 70 68
promusica@promusica.pl
www.promusica.pl
 
 
 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij