Imponderabilia (Nabytki)

Wystawa trwa do 2 lutego 2014

Ewa Partum, wydruk cyfrowy, 2008

Ewa Partum, wydruk cyfrowy 2008

Wystawa prezentuje losy i sposoby przedefiniowywania Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

Nowo pozyskane prace, będące uzupełnieniem dotychczasowego zbioru, stanowią kolejną część pomyślanej jako koherentna, reprezentatywna i multimedialna kolekcji, która będzie w sposób chronologiczny i konsekwentny obrazować najważniejsze nurty, zwroty i wydarzenia w sztuce polskiej.

Co istotne, kolekcja ma z założenia uwzględniać także śląski kontekst kulturowy. W tym sensie ma ona wydobywać zarówno uniwersalny, jak i lokalny aspekt tożsamościowy w wymiarze artystycznym oraz społecznym.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace Izabeli Gustowskiej, Łodzi Kaliskiej, Dominiki Kowyni, Ewy Partum, Leona Tarasewicza, Lesława Tetli, Andrzeja Tobisa.

Kurator:

Roman Lewandowski

Współorganizatorzy:

Fundacja dla Śląska, Śląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Galeria Czas, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek