AKCENTujemy sztukę!
Data: Wernisaż: 16 stycznia 2014 / 18:00. Wystawa trwa do 28 lutego 2014
Miejsce: Nowy Pokój Sztuki Dziecka, Ściana Sztuki Dziecka

Pokaz pierwszy.

Inauguracja nowego cyklu wystaw pracowni dziecięcych ze Śląska

W 2014 roku pragniemy włączyć do projektu pracownie plastyczne, skupiające dzieci i młodzież ze śląskich miast, niewielkich miasteczek i wsi. Chcemy, by zaprezentowały one prace swoich podopiecznych w profesjonalnej galerii sztuki dziecięcej w Katowicach. Prace gości zostaną uzupełnione o działania uczestników projektu Future Artist. Cykl rozpocznie prezentacja pracowni Akcent z Katowic. Działalność tej pracowni skupia się na zajęciach aktywizujących myślenie, rozwój samodzielności, refleksyjności i pomysłowości. Stawia ona na udział w zdobywaniu wiedzy o kulturze w trakcie działań twórczych z zakresu malarstwa, rysunku, ceramiki.

Włącza do nauki różne techniki plastyczne, np. papieroplastykę, rzeźbę z drewna i kamienia.

Pracownię prowadzą edukatorki: Joanna Knapek i Teresa Olejek-Zemlik.

We współpracy z Ewą Kokot pokażą one efekty pracy swoich podopiecznych. Zróżnicowanie tematyczne odpowiada potrzebom ekspresji i kreatywności dzieci oraz ich różnorodnym zainteresowaniom.

Wystawę uzupełni fotoreportaż z „codzienności” pracowni Akcent.

Sam wernisaż natomiast stanowić ma okazję do rozmowy na temat współpracy projektu Future Artist i pracowni Akcent. Mamy nadzieję, że nie tylko powstanie nowa platforma artystyczna, ale i zostaną nawiązane przyjacielskie relacje między dziećmi.

Patronat Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA POLAND