DADAistyczny świat
Data: Wernisaż: 4 IV 2014 / 17:00. Wystawa do 30 IV 2014 r.
Miejsce: Ściana Sztuki Dziecka
Pokaz II cyklu wystaw Future Artist pracowni dziecięcych ze Śląska.

W 2014 roku włączyliśmy do projektu Future Artist śląskie pracownie plastyczne. Skupiają one dzieci i młodzież z miast, niewielkich miasteczek i wsi, które od wielu lat istnieją na Śląsku. Chcemy, by zaprezentowały dzieła uczestników tych przedsięwzięć w profesjonalnej galerii sztuki dziecięcej w Katowicach.

Oczywiście prace gości zostaną uzupełnione o dopełniające je wytwory uczestników projektu Future Artist.

Kolejna odsłona cyklu to pokaz Warsztatu Dziecięcej Twórczości DADA z Gliwic.

Działająca od 6 lat pracownia prowadzi warsztaty twórcze. Podczas zajęć dzieci w każdym wieku próbują swoich sił jako szefowie kuchni, architekci, projektanci, konstruktorzy, urbaniści, artyści, inżynierowie, chemicy i naukowcy. Poprzez zabawę budzi się w dzieciach zainteresowanie kulturą, dizajnem, nauką i sztuką. Sztuka wizualna nie jest kluczowa dla tej pracowni, chodzi bardziej o podjęcie przez dziecko postawy twórczej w wielu dziedzinach.

Pracownię prowadzą edukatorki: Katarzyna i Magdalena Eksner.

Różnorodność tematyczna prezentowanych na wystawie prac, to wynik zróżnicowanych zainteresowań dzieci odpowiadający ich  potrzebom ekspresji i kreatywności.

Pokaz będzie połączony ze "slajdowiskiem" codzienności ,,DADA”.