NADMIAR I SKROMNOŚĆ
Data: Wernisaż: 22 VIII 2010 / 17:30. Wystawa do 28 X 2010 r..
Miejsce: Ściana Sztuki Dziecka

Wystawa prac dzieci w wieku 7–12 lat, wykonanych podczas letnich warsztatów twórczych, poświęconych twórczości: Michelangela Caravaggia i Koji Kamoji. Prowadzone przez Ewę Kokot warsztaty Nadmiar i skromność odbyły się w dniach 09–20 sierpnia w Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek.

Wystawa NADMIAR I SKROMNOŚĆ  jest efektem letnich warsztatów  twórczych. Tegoroczną edycję poświęcono twórczości: Michelangelo Caravaggio i  Koji Kamoji. Artyści tworzący w innych epokach, realiach, konwencjach... .

Nadmiar efektów, fajerwerk barw i niezwykła skromność, wysublimowanie, a nawet oszczędność. Twórcy tworzący z ogromną pasją i poczuciem wielkiej wartości swoich działań.

Dzieci pracowały zarówno tradycyjną techniką malarską tworząc kopie słynnej "Głowy Meduzy" czy "Kosza z owocami". Uczestnicy wykonali ramy do obrazów Caravaggia - obrazów istniejących realnie w muzeach świata. Wnętrza ram zawierają tylko literalny tytuł  dzieł.

Całość warsztatów zakończyły dwie akcje w nawiązaniu do prac Koji Kamoji - "Przeciąg" w podcieniach Centrum Kultury Katowice oraz happening z puszczaniem łódeczek na wodę miejskiej fontanny.

...Biel to dla mnie pustka... cytat 8- letniego uczestnika warsztatów.

...Obcięta głowa Meduzy oswoiła mnie ze strachem i lękiem... cytat 10-letniej uczestniczki warsztatów.