OEK
Archaika. Warsztaty pieśni tradycyjnych
Data: 13 IV 2014 / 11:00 - 15:00 (Uwaga! Zmiana terminu z przyczyn niezależnych od Organizatora. Przepraszamy za utrudnienia)
Miejsce: Sala Labirynt

W kwietniu uczestnicy warsztatów będą kontynuować tematykę pieśni z 22 marca.

Zapoznamy się z pieśniami wielkopostnymi oraz wiosennymi z Polski, Ukrainy, Bułgarii i Serbii.

Wśród proponowanych utworów znajdą się między innymi przepiękna pieśń dziadowska z Chorzowa Ej krzyżu Święty wyrażająca smutek Matki Boskiej pod Krzyżem oraz ukraińska pieśń wiosenna, tak zwana wieśnianka - Skikav horobejko.

Beata PAJEST-LEWANDOWSKA

Tyszanka, z wykształcenia pedagog społeczno-opiekuńczy, absolwentka podyplomowych studiów etnomuzykologicznych na UW.

Zbiera tradycyjne pieśni różnych kultur, lecz w swych działaniach stara się propagować przede wszystkim rodzimą tradycję pieśni z regionu Górnego Śląska i Opolszczyzny oraz pieśni z Warmii i Mazur ze zbioru Oskara Kolberga.

Iwona KARCZ

Absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego UJ.

Miłośniczka pieśni tradycyjnych.

Swój warsztat wokalny kształciła m.in. pod kierunkiem Anny Bilińskiej, Piotra Rachockiego, Barbary Wilińskiej.

Kierownik muzyczny spektaklu Opowieść z Grzybowszczyzny, realizowanego w ramach projektu Grzybowszczyzna 2012 przez studentów i doktorantów kulturoznawstwa UŚ.

Aktorka Studia Młodych Teatru Małego w Tychach.

Jedna szósta zespołu "Wte i nazod".

Wstęp: 20 zł. Informacje, zapisy: jozef.blacha@ck.art.pl, 608 021 631, 32 609 03 02.

Sala Labirynt, Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek, plac Sejmu Śląskiego 2, www.ck.art.pl