SPEKTAKL OTWARCIA
Data:

W ramach otwarcia zapraszamy na spektakl Skup Idiotów Teatru Makoma:

11 IX 2014 / 20:00

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach-Szopienicach

ul. ks. bp. H. Bednorza 20

WSTĘP WOLNY

Scenariusz i reżyseria:

Kornel Sadowski

Występują:

Agata Mucha, Angelika Wojtyczka, Magda Sikowska, Mateusz Banek, Maciej Makowski, Michał Skiba

Skup idiotów to sztuka, której akcja ma miejsce w niezwykle zironizowanej teraźniejszości. Radykalnie dzieli się w niej ludzi na wartościowych - uprzywilejowanych i na tych, którzy niczego nie wniosą do rzeczywistości, czyli idiotów. Relacja między jednymi, a drugimi opiera się na władzy i posiadaniu. Powstają skupy "idiotów", z których swobodnie korzystają obywatele należący do uprzywilejowanej kategorii - dochodzi do sytuacji paradoksalnej, w której niepozbawieni praw obywatelskich członkowie społeczności mogą wystawić na sprzedaż dowolną osobę. Spektakl dotyka kwestii fundamentalnych, jak wolność i równość, czy też złożoność, wielopoziomowość relacji społecznych.

Spektaklowi towarzyszą również warsztaty teatralne Kornela Sadowskiego, który jest autorem scenariusza i reżyserem sztuki, studentem PWST - obowiązują zapisy, zgłoszenia należy przesyłać pod adres kontakt@inqubatorteatralny.pl