Zobacz

Timeless Nameless
Data: Wernisaż: 21 I | 18:00. Prace prezentowane do 28 lutego 2016.
Miejsce: Galeria Pojedyncza
ANNA MIKA

Timeless Nameless  –  tytuł odnosi się do charakteru fotografowanych miejsc. Piękne, zapomniane, schowane za tabliczką „zakaz wstępu” – nie mające już swoich nazw, gdzie warstwa kurzu przykryła dawną świetność. Będą trwać wiecznie dzięki takim ludziom jak ja – którzy przystanęli i zachwycili się nimi na nowo.

 

 

Anna MIKA

Absolwentka Historii na Wydziale Nauk Społecznych, UŚ. Jej pasją jest urbex – czyli fotografia i zwiedzanie miejsc opuszczonych – zarówno w kraju jak i zagranicą. Swoimi zdjęciami pragnie pokazać innym piękno miejsc, które z różnych powodów czekają na nieuchronny koniec. Zwiedziła dziesiątki opuszczonych kościołów, pałaców, szpitali, fabryk – każde z tych miejsc zauroczyło ją swoją historią i wrażeniem, że czas stanął tam w miejscu. Jej zdjęcia odnoszą sukcesy na zagranicznych portalach i w gazetach. Jej prace publikowano między innymi w Daily Mail, Huffington Post, Bild. Nie pominęły jej również polskie gazety, jak Dziennik Zachodni czy Gazeta Wyborcza, która w grudniu 2015 r. poświęciła jej twórczości duży artykuł.

 

Organizatorka cyklu wystaw pt. Miejsca Opuszczone, podczas których mogła zaprezentować mieszkańcom Śląska piękno miejsc zapomnianych. Organizowała również plenery fotograficzne, a jej zdjęcia otrzymywały nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych. Jej ulubione zdjęcie? Każde następne.

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij