Zobacz

Paweł Franik | ON HIS OWN
Data: Wernisaż: 11 II | 17.30. Ekspozycja potrwa do 28 lutego 2016.
Miejsce: Galeria 5
WSTĘP WOLNYCykl fotografii mierzy się z tematem wyobcowania jednostki zdanej wyłącznie na siebie w obcym i nieprzyjaznym świecie.

 

Paweł Franik pokazuje człowieka wyrwanego z kontekstu i pozbawionego atrybutów dnia codziennego. Wielkie przestrzenie, w których zagubieni są anonimowi bohaterowie zdjęć, potęgują wrażenie samotności.

 

Wystawa prowokuje do postawienia fundamentalnych pytań o obecność drugiego człowieka w życiu, o sens egzystencji i współistnienia. Jednocześnie autor podkreśla, iż samotność jest stanem absolutnie naturalnym dla człowieka - naturalnym i niezbędnym dla zachowania równowagi w świecie, który nieustannie przyspiesza i gna do przodu. 

W ramach cyklu można zobaczyć 16 minimalistycznie zakomponowanych fotografii. Przedstawienie tematu w czystej i chłodnej formie pozwala odbiorcy spojrzeć na własne życie z pewnej odległości - i nabrać dystansu do tego co tu i teraz. Wystawa "On his own" skłania do pobycia choć przez chwilę "Samemu ze sobą". 
 

 


Na wystawę zaprasza Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek wraz z Fundacją dla Filmu i Fotografii. 

 


 

 

 

 

Paweł Franik - fotograf, operator kamery, storyboardzista, motion graphics designer. Student na kierunku Realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii na WST Katowice. Jego prace charakteryzuje minimalizm i czystość formy. Finalista Leica Oskar Barnack Award 2015 za prezentowany cykl 'ON HIS OWN', publikowany m.in. w Chinach, Australii i Rosji.

 

 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij