Zobacz

BARTŁOMIEJ GÓRECKI
Data: Wernisaż 24 marca | 17.30. Praca prezentowana do 6 kwietnia 2016.
Miejsce: Galeria Pojedyncza
Ja sobie tutaj usiądę i się tutaj rozłożę, czyli analiza wypalenia

 

 

 

Bartłomiej Michał Górecki w swoich pracach zajmuje się analizą złożonej natury ludzkiej. Robi to w przenośni i dosłownie, nieraz fragmentując swoje prace, czy też łącząc je w niekonwencjonalny sposób, przez co stają się bardziej obiektami niż obrazami na płótnie.

 

Autor czerpie motyw rozkładu, fragmentowania, czy też narzucania cech kolażu z szeroko pojętej estetyki glitchu, którą odnajduje w muzyce, filmie a nawet w malarstwie m.in. Bartosza Kokosińskiego.

 

W obrazie zatytułowanym „Ja tu sobie usiądę i się tutaj rozłożę – czyli analiza wypalenia” podejmuje się próby zobrazowania fizycznego i psychicznego wyczerpania jednostki odizolowanej i samotnej. Uderzająca z obrazu cisza jest tym bardziej czytelna, ilekroć odbiorca uzmysłowi sobie jak często znajduje się w identycznej sytuacji, usiłując rozwiązać problem zrozumiały tylko dla niego samego.

 

 

 

Bartłomiej Michał Górecki

Rocznik 1992. Pochodzi z Blachowni. Student katowickiej ASP w pracowni Kazimierza Cieślika. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wideoartem, fotografią analogową oraz linorytem. Oprócz działań w obrębie sztuk wizualnych zajmuje się również dziennikarstwem muzycznym. Współpracował z portalem PsychoZine oraz Magnetoffon, aktualnie pisze dla Noir Cafe. Prowadzi również bloga Brudny Opos. 

 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij