Zobacz

Marcin Górski: Noc Fado / Noite do Fado
Data: Wernisaż: 27 V | 18.00 (sala 211, Galeria 5). Wystawa fotografii prezentowana do 10 lipca 2016 r.
Miejsce: Galeria 5, Sala 211

 

Fotograficzna opowieść o ludowej wersji fado – fado vadio, często łączonej z fado z Coimbra, które kontestowało reżim Salazara. Dziś tej muzyce towarzyszy często podobna atmosfera. W górach prowincji Beira Interior, w Covilha i w małych miasteczkach, w tasca’ch (portugalskich knajpkach podobnych do małych tawern) zbierają się miłośnicy tej muzyki. Są to i mistrzowie, często wykształceni muzycy, ale też i „zwykli ludzie”, reprezentujący różne klasy społeczne i różne zawody. Są znani architekci, profesorowie uniwersyteccy, studenci, robotnicy, zdarzają się również i byli więźniowie.

 

 

 

Przed wernisażem zapraszamy, na krótki recital portugalskiej artystki Caroliny Lopes, pochodzącej z okolic miasta Idanha-a-Nova – kreatywnego Miasta Muzyki UNESCO.

 

 

 

 

 

Marcin Górski

Fotograf, kurator i popularyzator fotografii. Współzałożyciel i prezes Gliwickiego Domu Fotografii, współautor The F Blog i blogu Miejsce Fotografii, członek portugalskiego stowarzyszenia Fotoalternativa i Kolektywu KGF, członek redakcji Fotoindexu, współpracownik magazynów Dilema i Camera.doc. Jego prace były pokazywane na ok. 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych we Francji, Portugalii, Szwecji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Japonii i Czarnogórze. Autor i współautor kilku książek fotograficznych w Polsce, Portugalii i Iranie. Autor i współautor projektów foto-dokumentacyjnych i foto-socjologicznych poświęconych ginącym lokalnym społecznościom – Madeiro, Quaresma, Fado i Balcerek. Strona domowa: www.marcingorski.net / blog: marcingorski.blogspot.com. 

 

 

Kurator wystawy: Katarzyna Łata-Wrona

 


 

WSTĘP WOLNY. GALERIE KMO CZYNNE OD WTORKU DO NIEDZIELI W GODZ. 11.00 – 19.00.

 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij