WIELOKROTNE POWTÓRZENIA I RZEŹBY W RUCHU
Data: Wernisaż: 14 VIII | godz. 16 (Tuż po Letniej Grządce Teatralnej ― LOT 2016) Wystawa prezentowana do 18 października 2016 roku
Miejsce: Ściana Sztuki Dziecka

LATO W MIEŚCIE | Future Artist ― twórcza kontynuacja 6

Prezentacja efektów działań w ramach Pracowni Działań w Przestrzeni oraz Pracowni Grafiki.

W ramach tej pierwszej, dzieci stworzyły własną wizję twórczości Alexandera Caldera zrealizowaną wspólnie z artystką Ireną Imańską. Stworzyły prace malarskie pełne koloru i form oraz rzeźby przestrzenne: statyczne i mobilne w formie możliwej do uruchomienia przez najmłodszych odbiorców (Dobra zabawa w „dmuchanie” dzieła sztuki gwarantowana!).

Druga część wystawy to klasyczne grafiki zrealizowane podczas warsztatów letnich z artystą Krzysztofem Ruminem. Grafiki dedykowane twórczości Mauritsa Cornelisa Eschera. Dzieci stworzyły multiplikacje wyobrażające zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla dzieł Eschera. Powtarzalność i logika jest w nich widoczna tylko przy uważnym spojrzeniu w poszczególne odbitki pełne niespodzianek.

Idea i koordynacja: Ewa Kokot

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat honorowy  Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA

Wystawa zrealizowana we współpracy z Teatrem Korez i Letnią Grządką Teatralną.