Przetworzenia, odtworzenia...
Data: 28 X - 3 XII 2016
Miejsce: Ściana Sztuki Dziecka
... czyli wszystko jest sztuką, jeśli artysta powie, że nią jest

Wystawa inspirowana cytatem Marcela Duchampa.

Każdy jej element, to proste nawiązanie do sztuki dawnej. Różne konwencje z historii sztuki, uzupełnione o kreatywność i ekspresję dzieci. Pojawi się, więc między innymi „Dama z łasiczką” we współczesnym stroju, pejzaże impresjonistów na monumentalnym papierowym kolażu, siedemnastowieczne martwe natury skomponowane z prawdziwych przedmiotów i inne zaskakujące realizacje.

Przetwarzanie znanych motywów zostało tu potraktowane jako proces twórczy, dający zarazem radość zabawy. Prace powstały we współpracy z artystą multimedialnym Piotrem Lutyńskim, który podczas spotkań wrześniowych dla wszystkich grup wiekowych Future Artist, przeprowadził warsztaty na temat wykorzystania przypadku w sztuce.

Idea, opieka merytoryczna:

Ewa Kokot

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat honorowy Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA

Wystawa zrealizowana we współpracy z Teatrem Korez i Letnią Grządką Teatralną.