Zobacz

Kamila Sammler: JaCień
Data: Wernisaż: 7.02, godz. 18. Wystawa prezentowana do 26 marca 2017 r.
Miejsce: Galeria Pusta

 

 

Kurator: Katarzyna Łata-Wrona

 

 

To, co istotnie wyczuwam, to emocje związane mocno z jej osobistym (także uwarunkowanym uprawianą profesją) sposobem przeżywania świata. W istocie mamy do czynienia z teatrem cieni prezentującym serię autoportretów, które poprzez swoje niedopowiedzenie i ulotność tym bardziej intrygują, w sposób oczywisty ilustrując jedną z kluczowych kwestii filozoficznych nawiązujących do rozróżnienia pomiędzy bytem a byciem.

 

Artystka zdaje się zadawać pytanie: kim jesteśmy w swojej cielesności, zagradzając drogę światłu i na chwilę – moment – zaznaczając w świecie widzialnym swoją obecność?
Piotr Komorowski, dr hab. ASP Wrocław

 


Kamila Sammler

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, fotografka, podróżniczka, scenografka i producentka teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (1981). Członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików i Związku Artystów Scen Polskich. W łódzkim Teatrze Jaracza od 1982 roku; związana także z teatrami Kalisza, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Warszawy. 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij