Zobacz

Monika Krasoń „Blue”
Data: Wernisaż: 6.04, godz. 17.30. Wystawa do 19.04.2017.
Miejsce: Galeria Pojedyncza

Obraz „Blue” jest jednym z dyplomowego cyklu obrazów i grafik. Będąca tytułem cyklu „Twarz” jest tu traktowana jako motyw uniwersalny, jako przestrzeń i figura ekspresji. Jej powtarzalność w twórczości artystki wskazuje na rodzaj obsesji, która zmusza ją, by mimo dążenia ku abstrakcji, wybierała kompozycję wertykalną, a forma dążyła ku centrum.

 


„Tworzenie portretów jest dla mnie balansowaniem na granicy tego, co wewnętrzne i zewnętrzne, co indywidualne i wspólne. Ważne jest dla mnie, by obraz nie tyle ‘mówił’, co przekazywał - energię. By można go było ‘poczuć‘ -  idąc za słowami Susan Sontag – uwodził”.

Monika Krasoń

 

 

Monika Krasoń

Absolwentka ASP w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem, 2016). Stypendystka programu Erasmus+ na francuskiej uczelni L'École supérieure d'art et design Grenoble – Valence. Malarstwo studiowała u prof. K. Cieślika, M. Minora oraz w Warszawie w pracowni Przestrzeni Malarskiej u prof. L. Tarasewicza. Grafikę u prof. J. Szmatlocha. Prace wystawiała m.in. w Galerii BWA w Katowicach, BWA w Legnicy, KWK Wieże w Świętochłowicach, Ply Gallery w Londynie, Teatrze Śląskim, Akademii Muzycznej w Katowicach, Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Ukończyła również średnią Szkołę Muzyczną w klasie klarnetu. 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij