Zobacz

Tim Berne, Steve Byram „Old & Unwise”
Data: Wernisaż: 26.04.17, godz. 18. Wystawa do 11.06.2017e
Miejsce: Galeria Pusta
W ramach 6. Katowice JazzArt Festivalu // wstęp wolny

 

 

Kuratorzy: Martyna Markowska, Katarzyna Łata, Joanna Durkalec

 


Coffee-table book to rodzaj bogato ilustrowanej książki, przeznaczonej raczej do oglądania, aniżeli do czytania. Siedząc wygodnie i pijąc kawę, chłoniemy wzrokiem ilustracje. „Spare” należy właśnie do tego rodzaju książek i jest efektem współpracy Berne'a i Byrama, których znajomość od początku zapowiadała się obiecująco. Współpracują ze sobą od prawie 30 lat, a poznali się podczas krótkiej pracy Berne'a jako realizatora w Columbia Records. Od tej pory są nierozłączni.

 

Projekt artystów jest dziwacznym połączeniem grafik i zdjęć, w których odnaleźć można wiele sprzeczności. Kiedy Byram niepokoi, Berne uspokaja. Grafiki Byrama to często humanoidalne postacie na gołym bądź impulsywnie zakreślonym tle. Poruszone zdjęcia Berne'a przepełnione są nostalgią, która tak intensywnie emanuje dzięki przedstawionych na nich deszczu i mgle. Całe to kontrastowe zestawienie wydaje się tłumaczyć tytuł ich wspólnego dzieła („Spare” — ang. części zamienne), ponieważ artyści co rusz zmieniają nastroje odbiorcy.

 

TIM BERNE (ur.1954 w Syracuse w stanie Nowy Jork) — muzyk jazzowy, kompozytor i saksofonista. Nagrał dwa albumy pod szyldem Columbia Records. Pod koniec lat 90 założył swoją własną wytwórnię Screwgun Records. Od 1980 roku bezustannie komponuje i występuje.

 

 


STEVE BYRAM (ur. 1952 w Oakland w stanie Kalifornia) — projektant graficzny. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w San Francisco. Jego prace cechuje głównie dynamiczna typografia i odręczne rysunki. Jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych projektów jest okładka albumu „Licensed to II” grupy Beastie Boys.

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij