Druga strona
Data: Wernisaż: 20 lipca, godz. 17.30. Wystawa do 2 sierpnia 2017
Miejsce: Galeria Pojedyncza
Wystawa pracy Magdaleny Fudały w Galerii Pojedynczej

Prezentowana na wystawie grafika wchodzi w skład cyklu sześciu serigrafii zainspirowanych powieścią Trzeci policjant Flanna O’Briena. Odbiorca postawiony zostaje przed niepokojącą, surrealistyczną sytuacją. Elementy tworzące kompozycję wydają się znajome, jednak poprzez określone gesty postaci i wprowadzone szczegóły obraz odrealnia się, a sama historia zaczyna balansować pomiędzy kryminałem a groteską. Istotna jest tutaj prezentacja obrazu - sposób zakomponowania grafiki na papierze nawiązuje do dziedziny fotografii, co nadaje przedstawionej scenie znaczenia rzeczywistego zapisu z miejsca zdarzenia.

Magdalena Fudała – ur. w 1990 r. w Chrzanowie. W swojej twórczości porusza się przede wszystkim w obrębie dwóch zagadnień: psychiki człowieka, gdzie uwagę kieruje na związane z nią sfery emocjonalności, percepcji, wrażliwości, oraz w obszarze szeroko pojętego modernizmu. Duży wpływ na konstruowanie obrazów i ich treść mają konteksty antropologiczno-kulturowe. Wiele prac oscyluje wokół tematu miasta – traktowane jest ono jako zbiór niezliczonych jednostek i obiekt ciągłych przemian, zarówno architektonicznych jak i społecznych. Często przejawiający się aspekt w mojej twórczości stanowią odwołania do kontrastów i istniejących dychotomii. Zarówno miasto jak i psychika stają się pretekstem do próby zdefiniowania płynnej nowoczesności oraz związanego z nią konfliktu pomiędzy modernizmem a postmodernizmem, dają także szansę na podjęcie próby subiektywnego sportretowania zagubionego we współczesności człowieka.