Daria Wollman, Zabrze moje miasto
Data: Wernisaż: 28.09, godz.17.30. Wystawa do 11.10.2017
Miejsce: Galeria Pojedyncza

„Zabrze moje miasto” to obraz z cyklu, w którym artystka przedstawia najważniejsze dla niej miejsca – te w których spędziła najwięcej czasu oraz te, z którymi łączy ją najwięcej wspomnień. W swojej pracy artystycznej zawsze stara się jednak w taki sposób dopracowywać konceptualnie projekt i jednocześnie uprościć go formalnie, aby mógł on być równie dobrze odczytywany i przyswajany przez ludzi nie identyfikujących tej określonej przestrzeni i związanych z nią miejsc, ponieważ każdorazowo czyni starania o poszerzenie pola i możliwości interpretacyjnych. Miejsca, sytuacje oraz uczucia stają się dla niej jakby ‘martwą naturą’, na której podstawie tworzy obraz mogący być zupełnie inną, nową historią.

Zabrze to miasto, w którym urodziłam się, i do dziś jestem jego mieszkanką. Chociaż aglomeracja ta zawsze uderzała mnie swoją szarością i zwykłością, co więcej – bywały chwile, kiedy chciałam się stamtąd wyprowadzić, to jednak jest to miasto, w którym wydarzyło się dla mnie dużo dobrego. Myślę, że wielu z nas posiada swoje ‘Zabrze’ (Daria Wollman)

Daria Wollman – ur. w 1993 r. Tworzy i mieszka w Zabrzu. Ukończyła Liceum Plastyczne w Zabrzu ze specjalnością Grafika. Studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Grafika Warsztatowa. Zajmuje się głównie malarstwem, litografią i plakatem.

Nagrody:
- III miejsce- Ziarnista struktura materii – od Demokryta do Smoluchowskiego, 2017

Wystawy zbiorowe:

II PlakatFest Festiwal Plakatu, Chorzów 2017