Zobacz

KONCERT FINAŁOWY
Data: 27 grudnia, od godz. 18
Miejsce: Jazz Club Hipnoza
wstęp wolny

 

10 zespołów i ponad 8 godzin fantastycznej muzyki w ramach podsumowania działań DBD w 2017 r.

Tak brzmią Katowice!

Gramy od 18!

 

 

Dzielnica Brzmi Dobrze to działania, zapoczątkowane w 2016 r. Stanowią propozycję dla początkujących, nierzadko amatorskich, zespołów z Katowic. Wygraną stanowi uczestnictwo w dwurocznym programie promocyjnym i aktywizującym. Obok opieki managerskiej, laureaci zyskują liczne propozycje koncertowe (zarówno klubowe, jak i plenerowe, w tym koncerty dzielnicowe, zapowiadające Urodziny Miasta Kocham Katowice), biorą udział w warsztatach (m.in. wokalnych, z zakresu autopromocji, public relations oraz wizerunku scenicznego, tworzenia muzyki elektronicznej, mixu i masteringu), videosesjach live oraz sesjach zdjęciowych. Dzięki wsparciu DBD zespoły nagrywają ponadto swoje pierwsze EP-ki. Materiał dystrybuowany jest na terenie Polski oraz poza jej granicami. Laureaci otrzymują także patronat Katowice Miasto Muzyki UNESCO.

 

 

 

 

 

 

LINE-UP


18.00 - 18.40 Parnas Brass Band
18.50 - 19.30 Hengelo
19.40 - 20.20 NOTTOOEASY
20.30 - 21.10 Studio Sztama
21.20 - 22.00 Lód 9
22.10 - 22.50 Ciśnienie
23.00 - 23.40 KOLORY
23.50 - 00.30 Fuck the People
00.40 - 1.20 Erith
01.30 - 2.10 The Party is Over 

 

 


 


Parnas Brass Band
Zespół inspirowany ulicznymi zespołami dętymi z Nowego Orleanu. Repertuar tworzą autorskie kompozycje oraz covery najbardziej znanych światowych hitów muzyki popularnej oraz jazzu w niebanalnych aranżacjach.


Hengelo
Alternatywne, rockowe brzmienie połączone z intrygującym i magnetycznym wokalem. Pięć młodych, oryginalnych osobowości, które razem tworzą spójną całość. Trochę z innego świata. Muzyczni pasjonaci.


NOTTOOEASY
To pochodzący z osiedla Tysiąclecia zespół, którego skład tworzą uczniowie szkoły muzycznej w Katowicach. Każdy z członków grupy specjalizuje się w innym gatunku muzycznym, co nadaje unikatowości brzmieniu NOTTOOEASY. Perkusista - Olaf Rykała interesuje się klimatami hip-hopowymi, trębacz - Fabian Klimanek rozwija się w kierunku jazzowym, natomiast, zajmujący się elektroniką i grą na trąbce, Filip 'yellowz' Żółtowski produkuje szeroko rozumianą muzykę elektroniczną.


Studio Sztama
Studio Sztama to katowicki kolektyw muzyczny, grający połączenie muzyki rapowej z neo soulem i funkiem. Misją grupy jest szerzenie międzyludzkiej SZTAMY, co jest nieodłączną częścią ich muzyki oraz warstwy tekstowej. Do nich należy Oficjalny Hymn Juwenaliów Śląska i Zagłębia. Zespół zdobył półfinał Must Be The Music.


Lód 9
Waltornia i elektroniczne skrzypce, czyli mocno eksperymentalny projekt, łączący avantgardę, alternative, experimental, electrorock. Sami o sobie mówią, że ich twórczość to hałas uporządkowany, dźwięk wyzwolony.


Ciśnienie
Nowy i zupełnie zaskakujący projekt, który powstał z połączenia sił awangardowych, katowickich zespołów. Skład niemalże w całości tworzą muzycy Dzielnica Brzmi Dobrze, w tym Lód 9 i Fuck the People. Całość dopełnia Pigeon Break. 


KOLORY
Świeży indie rock z południa Polski. Wspólnie grają od 2015 r. Ich pierwsze EP zatytułowane Vivid, ukazało się w 2016, prezentując cztery pełne energii utwory. Album promowany jest singlem How Do You Feel Tonight, do którego powstał teledysk.


Fuck the People
Niezwykle oryginalny duet. Igor gra na basie. Kacper śpiewa i gra na perkusji. Prezentowana muzyka to elektryzujący, mocno naznaczony indywidualnością, rock.


Erith
Twórczość Erith skupia uwagę wielu ważnych osób ze świata muzyki. 22-letnia artystka zagrała na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis, czy Samsara Festival Europe (HU). Koncert przybiera formę performance'u. Erith tworzy muzykę na żywo, loopuje poszczególne sample i instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i, towarzysząca jej koncertom, gra świateł.


The Party is Over
Pierwsze utwory, będące mieszanką soulu i trip-hopu, Daria i Michał zaprezentowali w lutym 2015 r. na epce zatytułowanej po prostu "The Party Is Over". W 2017 ukazał się pierwszy LP zespołu pn. "Stolen Symphonies".

 

 


 


Organizatorzy: Katowice Miasto Ogrodów / Katowice Kreatywne Miasto Muzyki UNESCO / Dzielnica Brzmi Dobrze
Partnerzy: Kayax, wyspa.fm, Radio Egida, Wyjdźcie z Garażu, Katofonia, Antyradio, SILESIA VIDEOSESSION.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij