Data: 15.09.2010

O NAS

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek powstało z dniem 1 lipca 2010 roku w wyniku połączenia Górnośląskiego Centrum Kultury i Estrady Śląskiej. Instytucja kontynuuje działania i misję zarówno Górnośląskiego Centrum Kultury, jak i Estrady Śląskiej.

Misja Centrum

- upowszechnianie kultury i sztuki
- aktywizację i promocję twórców i środowisk twórczych - zarówno lokalnych, krajowych, jak i zagranicznych
- edukację artystyczną dzieci i młodzieży
- animowanie życia kulturalnego regionu poprzez organizację szeregu imprez, koncertów, festiwali, konferencji spotkań autorskich i warsztatowych.

Centrum prowadzi dzialalność wystawienniczą w galeriach: Centrum, Piętro Wyżej, Pusta, Galeria 5 oraz na Ścianie Sztuki Dziecka.

Wśród imprez organizowanych przez Centrum Kultury Katowice znajdują się m.in.:

Festiwale:
- Silesian Jazz Festival
- Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”
- Festiwal Kultury Japońskiej ICHIGO MATSURI we współpracy z Japońskim Centrum Kultury i Biznesu Ichigo

Całoroczne programy spotkań m.in: "W Starym Kinie", "Kody Kultury", "Interkultura - Japonia w Centrum", "Zrównoważony Rozwój osobisty", "Literatura W Centrum"

Coroczne cykle koncertowe:
- Koncerty promenadowe "Od Bacha do Beatlesów"
- Katowickie Spotkania Opery, Baletu i Operetki

Coroczne cykle teatralne:

Letni Ogród Teatralny (LOT) we współpracy z Teatrem Korez

Programy edukacyjne dla dzieci i dorosłych: