KONCERTY, SPEKTAKLE, IMPREZY - Spotkanie autorskie z Lechem Majewskim i Dagmarą Drzazgą
Data: 15.09.2010

CZW 14.10.2010, godz. 18.00

Spotkanie autorskie z Lechem Majewskim i Dagmarą Drzazgą oraz pokaz filmu Dagmary Drzazgi Lech Majewski. Świat według Bruegela.

Prowadzenie Piotr Zawojski

wstęp wolny

Lech Majewski  — ur. w 1953 r. w Katowicach, reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz. Członek Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor takich filmów, jak Ewangelia według Harry'ego (1992), Basqiat. Taniec ze śmiercią (1996), Wojaczek (1999), Angelus (2000), Ogród rozkoszy ziemskich  (2004), Młyn i krzyż (2010). Laureat wielu międzynarodowych nagród filmowych.

Dagmara Drzazga — autorka reportaży i filmów dokumentalnych zrealizowanych dla Telewizji Polskiej. Laureatka kilku prestiżowych nagród. Jej filmy prezentowane były na wielu festiwalach i pokazach specjalnych w Niemczech, Armenii, Monako, a także w USA (Harvard, Nowy Jork, Boston, Chicago). W 2009 zrealizowała film Lech Majewski. Świat według Bruegela.

Piotr Zawojski — filmoznawca i medioznawcza; pracuje jako adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach UŚ, wykłada także na Wydziale Radia i Telewizji tego uniwersytetu oraz prowadzi kierunek kulturoznawstwa cyfrowego w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach; redaktor działu filmu i mediów w kwartalniku „Opcje”.