03.09.2010
Data: 15.09.2010

FRAGMENT. Pokaz kolekcji Fundacji Sektor

Fundacja SEKTOR powstała w 2007 roku jako organizacja pozarządowa zajmująca się sztuką współczesną. Fundacja prowadzi ożywioną działalność na wielu polach obejmujących produkcję i koordynację kilkumiesięcznych projektów artystycznych łączących ekspozycje stałe z jednorazowymi wydarzeniami (performance, pokazy wideo, akcje); produkowanie wystaw indywidualnych i grupowych artystów polskich, takich jak projekt Mechaniczna Pomarańcza, i międzynarodowych, w tym II Biennale Sektor Sztuki czy wymiana artystyczna Cross Over; organizowanie sympozjów, na których poruszane są ważne zagadnienia wspóóczesnej sztuki i kultury, a także działalność edukacyjna w formie cyklu wykładów o zróżnicowanej formule, przeznaczonych dla szerokiej publiczności, oraz spotkań autorskich i warsztatów z artystami w ramach programu Silesian Art School.