Muzyczna Scena Kameralna
Data: 29.09.2010
edukacja w zakresie umuzykalnienia dzieci i młodzieży prezentacja osiągnięć śląskiej dydaktyki muzycznej promocja młodych artystów rozbudzanie muzycznych zainteresowań mieszkańców Katowic

MUZYCZNA SCENA KAMERALNA

MISJA:

- edukacja w zakresie umuzykalnienia dzieci i młodzieży - wprowadzenie do historii muzyki, zapoznanie ze stylami, epokami i twórcami w oparciu o bogate instrumentarium (od instrumentów orkiestrowych do popularnych)

- prezentacja osiągnięć śląskiej dydaktyki muzycznej oraz promocja młodych artystów

- organizacja koncertów kameralnych uznanych artystów-muzyków, zespołów oraz kompozytorów celem rozbudzania muzycznych zainteresowań mieszkańców Katowic

Misja jest realizowana poprzez:

- Organizację warsztatów muzycznych dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów, koncertów dla dzieci - w wykonaniu uczniów szkół muzycznych oraz studentów Akademii Muzycznej w Katowicach i profesjonalnych muzyków, wzbogacone o komentarze z zakresu historii muzyki i instrumentarium.

- Promocje szkół muzycznych - przedstawianie osiągnięć ich uczniów-laureatów, zespołów kameralnych oraz orkiestr szkolnych.

Do tej pory w ramach koncertów organizowanych przez Muzyczną Scenę Kameralną zaprezentowały się:

- PSM im. F. Chopina w Będzinie

- PSM im. M. Karłowicza w Katowicach

- PSM im. G. Fitelberga w Chorzowie

- OSM im. F. Chopina w Bytomiu

KONTAKT:

Małgorzata Kaniowska

tel. 32/255 38 06 w. 102, 609 03 02

e-mail: malgorzata.kaniowska@ck.art.pl

ARCHIWUM WARSZTATÓW MUZYCZNEJ SCENY KAMERALNEJ:

PAŹDZIERNIK 2010

LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2010