BAJKA O JAZZIE
Data: Obecnie nie gramy
Miejsce: Sala koncertowa
Edukacyjny Musical Jazzowy ponownie już 1 marca 2014!

Uwaga! 1 marca to już ostatni termin spotkania z Jazzowym Kotem.

Śpiewający Kot i swingujące Myszy - jedyny taki kwartet oprowadzający po muzycznej krainie Jazzu.

Bajkowa podróż przy dźwiękach różnych instrumentów to niepowtarzalna okazja by odkryć co to fisis, kim był Duke Ellington czy Count Basie?

Musical w niezwykły sposób łączy ze sobą elementy edukacji i zabawy, a wspólne śpiewanie piosenek pozwala aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Dzięki temu każdy może się przekonać czym jest spontaniczność i improwizacja w muzyce.

Bajki o jazzie nie można przeczytać, ją trzeba zobaczyć!

Dzieci najszybciej poznają świat poprzez naukę i zabawę. Dotyczy to też muzyki. Jej słuchanie pozwala rozwinąć u młodych odbiorców emocje i poczucie estetyki. Poprzez jej odbiór stają się uczestnikami kultury. Na tych właśnie podstawach oparliśmy ideę stworzenia "Bajki o jazzie" musicalu jazzowego jako projektu edukacyjnego powstałego z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – mówi Izabela Kosowska, dyrektor Centrum Kultury Katowice, pomysłodawczyni Bajki.

libretto: Paweł Zassowski, Izabela Kosowska

muzyka: Michał Jurkiewicz

piosenki: Rafał Jędrzejczyk, Michał Jurkiewicz, Izabela Kosowska

reżyseria i adaptacja scenariusza: Rafał Jędrzejczyk

kierownictwo muzyczne: Michał Jurkiewicz

scenografia: Katarzyna Kańska i Agnieszka Modelska

Obsada dziecięca

Ola Szymańczyk – Ania, Wojtek Bemben – Kornel, Wiktoria Szlajter – piesek Bejzi, Natalia Babczyńska – chomik Fisis, Anita Dziekańska – papużka Uli, Amelia Opolska – papużka Dudi, Emilia Grzyśka – królik Djuk

Obsada aktorska

Mikołaj Król – Kot, Marta Saciuk – babcia Kalina, Magdalena Krzywda – Myszella / Swingowianka, Adrianna Bujak – Myszobilla / Mama, Agnieszka Jurkiewicz – Aretmysza, Artur Sędzielarz – Tata

BIG BAND Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

Michał Jurkiewicz – DYRYGENT, INSTRUMENTY KLAWISZOWE

Bilety: 20 - 30zł, bilet rodzinny (2+2) - 85 zł. Ticketportal.pl, Biletyna.pl, Kupbilecik.pl.

Musical adresowany do dzieci od 5 roku życia. Możliwa organizacja imprezy grupowej.
Informacje, rezerwacje: bow@ck.art.pl, 32 609 03 31, 32 609 03 32.

Dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie

Patronat medialny: