Wystawa 90 lat Hufca ZHP Katowice
Data: 04 IX 2013 / 12.00
Miejsce: Centrum na Mariackiej
Zmieniali się harcerze ..., zmieniały się także Katowice.

Czy widziałeś ostatnio harcerzy w Katowicach? W szarych i zielonych mundurach działają w większości katowickich dzielnic. Od 90 lat wspierają rozwój i wychowanie dzieci i młodzieży. Pomimo zmieniającej się mody i stylu życia, starają się pokazać innym świat bogaty w wartości.

Wystawa z okazji 90-lecia Hufca ZHP Katowice została przygotowana przez harcerskich instruktorów. Fotografie, pamiątki i dokumenty były gromadzone przez wiele lat w katowickich domach. Zebrane materiały przedstawiają nie tylko harcerską służbę i działanie, ale także bogatą historię miasta.

Zmieniali się harcerze, ich mundury, zajęcia dla dzieci, formy obozów letnich, zmieniały się także Katowice.

Współorganizator: Hufiec Katowice