Międzynarodowy konkurs wokalny – Hope Festival - Katowice 2013
Data: Do 30.09.2013
Masz zdolności wokalne? Marzysz o zaistnieniu na scenie? Weź udział w międzynarodowym konkursie wokalnym dla młodzieży Hope Festival - Katowice 2013!

Polskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza uzdolnioną wokalnie młodzież w wieku od 13 do 18 lat ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie kulturalnym, wspierającym rozwój młodych talentów i propagującym pozytywne wartości społeczne o nazwie Hope Festival - Katowice 2013.

Formuła Festiwalu zakłada eliminacje wokalne, które będą przeprowadzone przez profesjonalnych muzyków oraz pracowników Akademii Muzycznej w Katowicach, a także daje możliwość wystąpienia na scenie podczas koncertu finałowego Hope Festival - Katowice 2013 w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek w Katowicach dla ponad 1000 osób.

To już szósta edycja Festiwalu. Do tej pory na scenie gościliśmy m.in.: Mietka Szcześniaka, Monikę Kuszyńską, Ireneusza Krosnego, Grupę MoCarta, gromadząc ogółem około 6000 osób.

Ubiegłoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Przebieg Hope Festival - Katowice 2013:

Etap pierwszy (do 30 września 2013 r.) – nadsyłanie na adres Polskiego Towarzystwa Kulturalnego karty zgłoszeniowej do eliminacji wokalnych – do 30 września 2013 r.

Etap drugi (październik 2013 r.) – Eliminacje w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach i wyłonienie Finalistów Hope Festival - Katowice 2013 r.

Etap trzeci (3 listopad 2013 r.) – Koncert Finałowy, który odbędzie się w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek w Katowicach. Podczas koncertu zostaną wyłonieni i nagrodzeni Laureaci Hope Festival - Katowice 2013.

Gwiazdą Festiwalu będzie Stanisław Soyka.

Patronat nad Hope Festival - Katowice 2013 objęli Dziennik Zachodni, Radio ESKA i naszemiasto.pl

Organizator:

Polskie Towarzystwo Kulturalne z siedzibą w Katowicach

Partnerzy:

Centrum Kultury Katowice,
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach,
Fundacja na Rzecz Wspierania Aktywności ProAktywni z siedzibą w Raciborzu

Regulamin Festiwalu oraz Karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie Polskiego Towarzystwa Kulturalnego www.ptk-opp.pl