8. SILESIAN JAZZ FESTIVAL
Data:
24-27 października 2013 THE YELLOWJACKETS, PAOLO FRESU DEVIL 4, RGG TRIO, WOJCIECH LICHTAŃSKI, EWA BEM Z ZESPOŁEM I INNI

Wstępniak

8. Silesian Jazz Festival rusza 24 października. Już w czerwcu pierwsze karnety wykupili miłośnicy jazzu z Anglii i Szkocji. Czy może być lepsza rekomendacja?

Festiwal gościł już takich muzyków jak: Wallace Roney, Victor Mendoza, Kurt Rosenwinkel, Ravi Coltrane, Jim Black, Matt Mitchel, George Cables, Lars Danielsson, John Parrricelli. Dlatego tegoroczny program też musi być mocny. Wśród artystów, którzy przyjęli zaproszenie znajdują się między innymi:

Yellowjackets - dwukrotni zdobywcy Nagrody Grammy (za albumy the Shades oraz Politics), jedna z najbardziej kreatywnych grup tworzących muzykę w stylu fusion. Ich utwory pojawiły się również na ścieżce dźwiękowej do filmu "Star Trek IV: Powrót do domu".

Paolo Fresu „Devil Quartet“ - jeden z najbardziej twórczych i wrażliwych trębaczy. Realizuje się w wielu projektach, obejmujących zarówno muzykę jazzową, jak i muzykę współczesną czy dawną. Pracuje nie tylko z muzykami, ale też tancerzami, aktorami, artystami, poetami.

Bobby Watson & Conrad Herwig - pierwszy z nich jest saksofonistą, który współpracował z największymi gigantami jazzu oraz dał się poznać jako twórca muzyki filmowej (m.in do filmu "Prawo Bronxu" z Robertem De Niro). Drugi nazywany jest "Paganinim puzonu"; jest muzykiem sesyjnym, orkiestrowym, liderem, pedagogiem i producentem. Szczególnie upodobał sobie jazz z domieszką muzyki latynoskiej.

RGG Trio i Wojciech Lichtański - trzej utalentowani instrumentaliści, którzy łączą brzmienie skandynawskiego jazzu z polską estetyką + Wojciech Lichtański, który swobodnie i z wdziękiem czerpie inspiracje z muzyki słowiańskiej, skandynawskiej i amerykańskiej.

Silesian Jazz Festival jest skierowany do odbiorców w każdym wieku. Najmłodsi słuchacze będą mogli uczestniczyć w premierze "Bajki o Jazzie" – edukacyjnego musicalu jazzowego. Zapewni on nie tylko dobrą zabawę, ale również umożliwi zapoznanie się z różnymi rodzajami muzyki jazzowej i jej instrumentalistyką.

Jako, że tradycja edukacji jazzowej na Śląsku sięga już 40 lat, organizatorzy Silesian Jazz Festiwal łączą promowanie jazzu z edukacją. Dlatego 8. SJF to nie tylko wspaniałe koncerty, ale również rozwijające warsztaty muzyczne. Uczestnicy zajęć będą pracować pod okiem profesjonalnych muzyków z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz z Konserwatorium Księcia Klausa w Groningen w Holandii.

Jerzy Jarosik
Dyrektor Artystyczny Festiwalu

PROGRAM / DOROŚLI

24 X / 19:00: RGG Trio, Wojciech Lichtański

25 X / 19:00: JAZZ TO JAZZ: Groningen & Katowice

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
ul. Zacisze 3, Katowice
www.am.katowice.pl

26 X / 20:00: Paolo Fresu „Devil Quartet”, Ewa Bem z zespołem

Uwaga! Zmiana w programie. Z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert Gonzalo Rubalcaby nie odbędzie się. Zastąpi go Ewa Bem z zespołem. Za zmiany przepraszamy.

27 X / 19:00: Yellowjackets, Bobby Watson, Conrad Herwig, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Gradziuk, Michał Barański

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
www.ck.art.pl

PROGRAM / DZIECI

26 i 27 X / 11:30: BAJKA O JAZZIE

Edukacyjny musical jazzowy

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
www.ck.art.pl

AFTERPARTY

28 X / 20:30: Christophe Chassol

Jazz Club Hipnoza
www.jazzclub.pl

BILETY

RGG Trio, Wojciech Lichtański
Jazz to Jazz: Groningen & Katowice
/ 10 zł /

Paolo Fresu Devil Quartet, Ewa Bem z zespołem
YellowJackets, Bobby Watson & Conrad Herwig & sekcja rytmiczna: Paweł Tomaszewski, Krzysztof Gradziuk, Michał Barański
/ 40 – 60 zł /

Karnet festiwalowy:
/ 75 zł /

Bajka o Jazzie
/ 10 zł /
rodzinne 4 os.: 30 zł
rodzinne 5 os.: 35 zł

Christoph Chassol
25 zł w przedsprzedaży
30 zł w dniu koncertu

Ticketportal.pl, www.ticketportal.pl
Rezerwacje: Dział Marketingu i Promocji CKK, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice, bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31/32, 32 609 03 32/32.