8. SJF: Paolo Fresu „Devil Quartet”, Ewa Bem z zespołem
Data:
26 października 2013, g. 20.00 Centrum Kultury Katowice Uwaga! Zmiana w programie. Z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert Gonzalo Rubalcaby nie odbędzie się. Zastąpi go Ewa Bem z zespołem. Za zmiany przepraszamy.

PAOLO FRESU Devil Quartet

EWA BEM z zespołem

26 października, godz. 20.00

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
www.ck.art.pl

PAOLO FRESU Devil Quartet

Paolo Fresu Devil Quartet
Paolo Fresu – trąbka
Paolino Dalla Porta – kontrabas
Stefano Bagnoli – perkusja
Alberto „Bebo” Ferra - gitara

foto Roberto Cifarelli

Liderem założonego w 2004 roku Devil Quartetu jest słynny włoski trębacz, aranżer jazzowy, kompozytor i producent muzyczny, aktywny na międzynarodowej scenie muzycznej od blisko 30 lat: Paolo Fresu. Nagrywał z takimi sławami jak m.in.: John Taylor, Dave Holland, John Zorn, John Abercrombie, Uri Caine, Gil Evans Orchestra, Toots Thielemans, Omar Sosa, Steve Swallow, Andy Sheppard, i wielu innych. Jak przystało na międzynarodowego artystę Fresu mieszka w Paryżu, Bolonii i Sardynii. Fresu znany jest ze współpracy nie tylko z muzykami ale i z aktorami, tancerzami, malarzami, rzeźbiarzami a nawet poetami. Bierze udział w produkcji licznych projektów multimedialnych, pisze muzykę do filmów dokumentalnych, wideo, baletu i sztuk teatralnych. W lutym tego roku ukazała się najnowsza płyta projektu Paolo Fresu Devil 4, Desertico (2013). Więcej: www.paolofresu.it.

Uwaga! Zmiana w programie. Z przyczyn niezależnych od Organizatorów, koncert Gonzalo Rubalcaby nie odbędzie się. Zastąpi go Ewa Bem z zespołem. Za zmiany przepraszamy.

EWA BEM Z ZESPOŁEM

Ewa Bem - wokal
Andrzej Jagodziński - fortepian
Czesław "Mały" Bartkowski - perkusja
Adam Cegielski - kontrabas
Robert Murakowski - trąbka

Pierwsza dama polskiego jazzu - w przypadku Ewy Bem trudno uciec od mało oryginalnego określenia, jest ono, bowiem trafne nie tylko ze względu na umiejętności wokalne, ale i nienaganne maniery estradowe. Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku Grupie Bluesowej „Stodoła”. Jako solistka zadebiutowała w 1970 roku z kwartetem Zbigniewa Seiferta; śpiewała z różnymi zespołami. Jest obok Aleksandra Bema i Andrzeja Ibka współtwórczynią zespołu Bemibek. Ta, nietypowa w muzyce polskiej formacja - czująca się równie dobrze w jazzie i muzyce pop - dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia, koncertowała w kraju i zagranicą, zdobyła wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach. Po zmianach personalnych, grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zespół wydaje płytę „Bemowe Frazy” (reedycja, 2007) Zmieniła się także stylistyka zespołu, zmierzająca teraz coraz wyraźniej wokalistyką Ewy Bem do jazzu. Najnowszym albumem artystki jest nagrodzony „Złotą Płytą” smoothjazzowy projekt KAKADU z 2007 roku. Wspólnym mianownikiem, działalności artystycznej Bem, jest – jak stwierdza ona sama - walka z komercją i bylejakością.

BILETY/ 40 – 60 zł / Karnet festiwalowy: / 75 zł /

Ticketportal.pl, www.ticketportal.pl
Rezerwacje: Dział Marketingu i Promocji CKK, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice, bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31/32, 32 609 03 32/32.