Zobacz

8SJF: RGG Trio & Wojciech LICHTAŃSKI
Data:
24 października 2013, g. 19.00 Akademia Muzyczna

 

 

RGG Trio

Wojciech LICHTAŃSKI


 

24 października, godz. 19.00


Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
ul. Zacisze 3, Katowice
www.am.katowice.pl

 

RGG Trio

 


Łukasz Ojdana – fortepian

Łukasz Ojdana

 

Maciej Garbowski – kontrabas

Maciej Garbowski


Krzysztof Gradziuk – perkusjaPremiera: 2001

Laureaci m.in. na Bielskiej Zadymki Jazzowej, Pomorskiej Jesieni Jazzowej, Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy, czy 27. Internacionale Festival de Jazz de GETXO w Hiszpanii. Na koncie 6 płyt: Scandinavia (2003), Straight Story (2006), Unfinished Story (2007), True Story, (2009), One (2011) i najnowszy, tegoroczny album, inspirowany twórczością Karola Szymanowskiego: Szymanowski (2013). RGG dozuje słuchaczom uczucia, podając je w czystej, pozbawionej zbędnej oprawy formie. Potrafią być oszczędni, a za chwilę niebywale ekspresyjni, za każdym razem jednak wracając do kojącej ciszy. Wszystko to za sprawą świetnej świadomości brzmienia i przestrzeni członków zespołu, którzy doskonale wyczuwają, warte skupienia i uwagi aspekty muzyki. Jan Ptaszyn Wróblewski powiedział o nich: ...każdy z osobna jest instrumentalistą na najwyższym poziomie, w dodatku z dużą dozą indywidualności, a poza tym wszyscy trzej razem - i to jest ich największa zaleta - bez przerwy nawiązują do tego, co właśnie robią partnerzy: słuchają się wzajemnie, wyczuwają, odbierają nawzajem swoje pomysły ...  Więcej: www.rggtrio.com.

 

Wojciech Lichtański


Pochodzący z Jaworzna saksofonista altowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej. Lider zespołu Lichtański Sound Lab (Michał Szkil - fortepian, Michał Kapczuk - kontrabas, Szymon Madej - perkusja, Wojciech Lichtański - saksofon). Czerpie inspiracje z muzyki amerykańskiej, skandynawskiej oraz słowiańskiej. Jego muzykę cechuje duża ekspresja połączona z elementami free jazzu i mainstream'u. W kwietniu br. Lichtański wraz z zespołem wydał swoją debiutancką płytę. Jest to płyta LIVE nagrana w studiu koncertowym Radia Katowice.

 

 

 


BILETY/ 10 zł / Karnet festiwalowy: / 75 zł /

Ticketportal.pl, www.ticketportal.pl
Rezerwacje: Dział Marketingu i Promocji CKK, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice, bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31/32, 32 609 03 32/32.

 

 

 

 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij