Zobacz

Agnieszka Niechciał TŁUJA
Data:
GALERIA POJEDYNCZA, Do 6 listopada 2013

Galeria Pojedyncza prezentuje:

 

Agnieszka Niechciał

T ł u j a

 

Wernisaż: 16 X, g. 17.00

WSTĘP WOLNY

 

Tłuja. Fragment. Cała praca do zobaczenia na wystawie

 

 

Tytułowa Tłuja jest jedną z epizodycznych postaci Sklepów cynamonowych Brunona Schulza, ale bardzo charakterystyczną dla bogatej wyobraźniowej prozy tego autora:

I podczas gdy gałgany zsypują się na ziemię i rozbiegają po śmietnisku, jak spłoszone szczury, wygrzebuje się z nich, odwija z wolna jądro, wyłuszcza się rdzeń śmietniska: na wpół naga i ciemna kretynka dźwiga się powoli i staje, podobna do bożka pogańskiego, na krótkich dziecinnych nóżkach […].

 

AGNIESZKA NIECHCIAŁ

Kiedyś: sześć lat nauki rysunku, malarstwa, rzeźby, wzornictwa, historii sztuki, aranżacji wnętrz.

Teraz: jest malarką, ilustratorką i grafikiem. Zajmuje się również wzornictwem, fotografią oraz wystrojem wnętrz.

Jak pisze o sobie, najbardziej interesuje ją człowiek ‒ z jego naturalną urodą życia i wszystkimi słabościami. Lubi też w swojej twórczości budować przeróżne metafory wyobrażeniowe i przedstawiać kolory zmysłów. Praca twórcza rozjaśnia jej spojrzenie. Dzięki niemu czuje, że jej życie ma sens.

 

Strona autorska: www.agnieszka-niechcial.com.

 

Wystawa trwa do 6 listopada 2013

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij