Katowicki Skład Neonów

 

W czwartek - 31 października - na terenie CKK, został otworzony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu otwarcia byliśmy świadkami uruchomienia trzech reklam świetlnych. Pierwsza z nich - nowy 3-metrowy neon STREFY CENTRALNEJ zawisła nad wejściem do galerii. W środku znajdziemy zrekonstruowaną reklamę zdjętą dwa lata temu z sosnowieckiego hotelu ARIA.

 

 

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ

 

 


Ostatnią tego dnia atrakcją było częściowe odpalenie szyldu KINO MILLENIUM, które wzbogacać się będzie o kolejne litery dzięki odwiedzającym S+C.

 

 


Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili GUTEK i DJ FeeL-X Soundsystem

 

 

 

O projekcie:

 

 

W 2010 r. w głowie Dominika Tokarskiego ze Stowarzyszenia Moje Miasto powstał pomysł gromadzenia zniszczonych i zdemontowanych neonów. Miał to być przyczynek do utworzenia w przestrzeni Katowic - pierwotnie na ulicy Mariackiej Tylnej, ogólnodostępnej galerii neonów. Projekt ten pod nazwą Ogrody Światła został wpisany do wniosku o tytuł ESK 2016.

 

 

Powstały nawet pierwsze wizualizacje sporządzone przez pracownię AIR Jurkowscy. Niestety czas mijał, partnerzy akcji z pracowni Neon IRSA gromadzili na własny koszt kolejne eksponaty, a galeria nie mogła doczekać się realizacji.

 


Miesiąc temu po uruchomieniu Strefy Centralnej pojawiła się idea umieszczenia neonów w przestrzeni galerii na terenie Centrum Kultury Katowice. Dzięki przychylności pani Dyrektor CKK - Izabeli Kosowskiej, przygotowania ruszyły zdecydowanie do przodu. Dziś możemy cieszyć się pierwszymi neonami i czekać na odtworzenie kolejnych kilkunastu, znajdujących się w zasobach nowo powstającego KATOWICKIEGO SKŁADU NEONÓW.

 

 

Wiemy, że to bardzo trudne wyzwanie ze względu na ogromne koszty wahające się od kilku do kilkudziesięciu tyś. zł. za renowację jednego kompletnego neonu. Dlatego już dziś prosimy o odwiedzanie Strefy Centralnej i wspomaganie (nawet poprzez kupno jednego PIWA) akcji mającej przywrócić nam część historii Katowic.

 

Krzysztof Krot

 

 

 

Program

 

 

Zmieniliśmy się

w Katowice Miasto Ogrodów

 

 

Ostatnia aktywność

Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij